همه چیز با رادین

تیم ما تشکیل شده از افرادی با اراده و پر تلاش که از میان تمام سختی‌های شخصی و شغلی تصمیم گرفتند یک سوال مشترک را جواب بدهند، این سوال :
چگونه مسیر طولانی و سخت را برای هم کوتاه و هموار کنیم ؟

اطلاعات تماس
تهران - فلکه اول شهران - نبش آبشناسان - پلاک 43 - واحد 203
تهران
infol@radinma.ir
982191009449+
همراه با رادین

کلینیک کسب و کار رادین

معرفی-کتاب-مدل-جهانی-دیسک-disc-و-موفقیت

کتاب مدل جهانی دیسک معجزه ارتباطی هزاره سوم

به نظر شما، عامل تمایز انسان‌های موفق و ناموفق در چیست.؟ داشتن پول.؟ تحصیلات.؟ داشتن امکانات.؟ به‌راستی اگر این عوامل در موفقیت و خوشبختی افراد نقش اصلی را دارند، پس چرا انسان‌هایی در اطراف خود می‌بینیم که با وجود دارایی و ثروت زیاد، باز هم خوشبخت نیستند؟ یا افرادی که علی‌رغم داشتن تحصیلات بالا، زندگی خانوادگی موفقی ندارند؟ یا برعکس؛ شاید کسانی را در اطراف خود دیده باشید که از دل فقر توانسته‌اند به ثروت زیاد دست یابند یا حتی افرادی که علی‌رغم نداشتن موقعیت اجتماعی بالا یا امکانات زیاد در دوران کودکی، اما در بزرگسالی همواره فردی خوشبخت، موفق و تاثیرگذار بوده‌اند.

درواقع آن‌ چه امروزه دنیا به عنوان عامل اصلی موفقیت و خوشبختی انسان‌ها می‌شناسد «توانایی برقراری ارتباطات مفید و تاثیرگذار با دیگران» است. به عبارتی، این روزها موفق‌ترین افراد کسانی هستند که دایره ارتباطی وسیعی داشته و دوستان زیادشان قادرند در هر جا به یاری آن‌ها بشتابند. نظریه‌ پردازان، محققان و دانشمندان علوم مدیریتی و روانشناسی در عصر حاضر، به اهمیت «کسب مهارت‌های ارتباطی» در جایگاهی بالاتر از ثروت، تحصیلات، موقعیت اجتماعی و… در دستیابی به موفقیت و خوشبختی پرداخته‌اند.

بیشتر بدانید :   انتخاب یک شریک خوب

به نحوی که آقای استیفن رابینز از بزرگان علم مدیریت جهان در کتاب مبانی رفتار سازمانی خود اشاره کرده‌اند که «79% از موفقیت‌ها در حوزه ارتباطات و شبکه سازی خلاصه می‌شود.» یا آقای پیتر دراکر پدر عام مدیریت نوین و کارآفرینی بیان می‌کنند که «60% هزینه‌های پنهان سازمان‌ها ، ناشی از عدم برقراری ارتباطات موفق است.»

سوال این‌جاست که چگونه تنها با کسب همین مهارت‌های ساده می‌توان به موفقیت و خوشبختی دست یافت؟

در پاسخ باید بگوییم که ما معتقدیم مثلا شما  برای دستیابی  به ثروت زیاد، حتما لازم نیست از ابتدا خودتان فردی ثروتمند باشید، بلکه تنها کافی است بتوانید بیاموزید که چگونه با یک ارتبط مفید و تاثیرگذار، افراد سرمایه دار را قانع کرده که می‌توانید برای دارایی آن‌ها ارزش افزوده ایجاد کنید و به این وسیله سرمایه آن‌ها را در اختیار بگیرید و با آن کار کنید. یا حتی می‌توانید با آموختن ابن مهارت‌های ارتباطی همسر، فرزندان، دوستان و همه نزدیکان‌تان را شیفته خود کرده و با ایجاد یک درک مشترک از هم، زندگی آرام و پرمهری را تجربه کنید. اما اگر به ‌واقع تنها با ایجاد یک تعامل سازنده و موثر می‌توان به اکثر اهداف و موفقیت‌ها دست یافت.

بیشتر بدانید :   راه اندازی کسب و کار تک نفره
چرا همه افراد این کار را نمی‌کنند؟

در واقع علت این‌جاست که برای داشتن ارتباطات موثر با دیگران باید ابزارهای صحیح برقراری روابط را بشناسیم ولی تنها عده‌ی کمی به کسب این مهارت‌ها می‌پردازند. این مقاله بخشی از مقدمه‌ی کتاب مدل جهانی دیسک DISC است که شما می‌توانید آن را از فروشگاه ما تهیه فرمایید.

ارسال یک نظر