همه چیز با رادین

تیم ما تشکیل شده از افرادی با اراده و پر تلاش که از میان تمام سختی‌های شخصی و شغلی تصمیم گرفتند یک سوال مشترک را جواب بدهند، این سوال :
چگونه مسیر طولانی و سخت را برای هم کوتاه و هموار کنیم ؟

اطلاعات تماس
تهران - فلکه اول شهران - نبش آبشناسان - پلاک 43 - واحد 203
تهران
infol@radinma.ir
982191009449+
همراه با رادین

کلینیک کسب و کار رادین

چگونه سریعتر زبان بیاموزیم؟

چگونه سریعتر زبان بیاموزیم؟

در مقاله قبلی به توصیه هایی برای اموختن زبان پرداختیم. حا‌ل در اینجا می‌خواهیم بگوییم که چگونه می‌توانیم سریعتر زبان بیاموزیم. برای آموختن سریعتر زبان باید روزانه به مرور آموخته‌هایتان بپردازید و از حواس پنجگانه‌ی خود استفاده کنید.

گوش، چشم و زبانتان را به زبان جدید عادت دهید

هر روز در هر شرایطی حداقل به یکی دو مکالمه گوش کنید، مطالعه کنید یا صحبت کنید و نگذارید از عادت کردن به شنیدن زبان انگلیسی غافل شوید. میتوانید از برنامه های رایگان صوتی روزانه مخصوص گوشی ها استفاده کنید.

بلند بلند بخوانید

یک راه عالی برای این‌که سریعتر زبان بیاموزیم این است که هر زمانی میتوانید، متن هایی را با صدای بلند و شمرده برای خود بخوانید. حتی اگر اشتباه کنید هیچ اشکالی ندارد. بلند خواندن بباعث می‌شود که شما راحتتر انگلیسی صحبت کنید. برای بلند خواندن از کتاب، روزنامه یا هرچیزی که به زبان مورد نظرتان است، استفاده کنید. حتی اگر شما همه ی لغات را نمیفهمید، اینکار باعث میشود که زبان و مغزتان، به تلفظ کلمات عادت کند و متوجه میشوید که وقتی صحبت میکنید میتوانید سریعتر و آسانتر جملاتتان را بسازید. بلند خواندن همچنین به دلیل اینکه شما از کلمات انتخابی خودتان استفاده نمیکنید، مفید است.

بیشتر بدانید :   توصیه های کلی برای یادگیری سریع زبان جدید
با خودتان حرف بزنید

وقتی در حال انجام کارهای روزانه هستید، با خودتان انگلیسی صحبت کنید. این باعث میشود به انگیسی فکر کنید. میدانم این روش کمی غیر معمول به نظر میرسد اما کمک کننده است. فقط کافی ست امتحان کنید!

چیزهایی که میبینید را به زبان موردنظر تکرار کنید

هر چیزی که می‌بینید را بگویید. این یک زبان ساده است اما خودتان متوجه میشوید که چطور میتواند هماهنگی ذهن و زبانتان را افزایش دهد. بعد از مدتی متوجه میشوید که دیگر لازم ندارید جمله ای را در ذهنتان ترجمه کنید و پس از مدتی وقتی یک مکالمه واقعی داشته باشید میتوانید افکارتان را راحتتر ابراز کنید. در مورد اشتباه هنگام گفتن جملات نگران نباشید، مهم ترین هدف انجام تمرین است. اگر میخواهید اشتباهاتتان را تصحیح کنید، صدایتان را ضبط کنید و دوباره گوش کنید که ببینید کجاها اشتباه کرده اید.

یادداشت برداری کنید

همیشه دفترچه یادداشتتان را به همراه داشته باشید تا هر زمان لغت جدیدی یاد میگیرید، آن را سریع یادداشت کنید.در زمان‌های فراغت لغاتی که نوشته اید را مرور کنید. در هر هفته تعدادی لغت مشخص برای خودتان تعیین کنید و هر هفته تعدادشان را افزایش دهید. نه تنها خود لغت، بلکه کاربرد آن در متن و املای آن را هم بیاموزید و در مورد آن کلمه جمله بنویسید.

بیشتر بدانید :   تلاش کن و شکست بخور!
رادیو و اخبار گوش کنید و مطالعه کنید

تا آنجایی که ممکن است به رادیوی انگلیسی گوش کنید.همچنین می‌توانید از پادکست‌های مختلف ودر موضوع مورد علاقه‌تان استفاده کنید. در هرجا که میتوانید اخبار انگلیسی را ببینید. برنامه های خبری کاملا واضح صحبت میکنند و به دلیل اینکه عکس و ویدیوها را در تلوزیون تماشا میکنید، دقیقا میدانید که در مورد چه چیزی صحبت میکنند. اگر امکان دارد، برنامه ها را ضبط کنید و دوباره گوش کنید.

کتاب های داستان یا درسی زبان را در سطح خودتان بخوانید. بعد از اینکه آنها را آرام خواندید سعی کنید با صدای بلند بخوانید و لغات جدید آن را یادداشت کنید.

موضوع های یادگیری‌تان را محدود کنید

در مورد موضوع هایی که دوست دارید در مورد آنها صحبت کنید و یاد بگیرید فکر کنید سپس چیزهایی که برای صحبت کردن آن به زبان موردنظر لازم دارید را پیدا کنید؛ میتوانید آنها را در وبسایت ها و مجلاتی که این موضوعات را پوشش میدهند پیدا کنید. این کار به ما کمک می‌کند تا سریعتر زبان بیاموزیم. لیست لغات مورد نیاز درمورد موضوعتان را بنویسید و کلمات و عبارات را یاد بگیرید. سعی کنید جواب سوالهای فرضی را در مورد این موضوعات تمرین کنید.

بیشتر بدانید :   درک زبان بدن در محیط کار
از تکنولوژی استفاده کنید

اپلیکیشن های زبان که اکثر آنها زبان را از صفر به شما آموزش می دهند کمک زیادی به یادگیری می کنند. این اپلیکیشن ها و سایر نرم افزارها به دلیل اینکه باعث می شوند همزمان از فکر، صدا و گوش خود استفاده کنید، توانایی یادگیری شما را به طرز شگفت آوری افزایش می دهند.

ارسال یک نظر