همه چیز با رادین

تیم ما تشکیل شده از افرادی با اراده و پر تلاش که از میان تمام سختی‌های شخصی و شغلی تصمیم گرفتند یک سوال مشترک را جواب بدهند، این سوال :
چگونه مسیر طولانی و سخت را برای هم کوتاه و هموار کنیم ؟

اطلاعات تماس
تهران - فلکه اول شهران - نبش آبشناسان - پلاک 43 - واحد 203
تهران
infol@radinma.ir
982191009449+
همراه با رادین

کلینیک کسب و کار رادین

شانس ؛ باوری پوچ یا منطقی؟

شانس ؛ باوری پوچ یا منطقی؟

شانس یک قابلیت جادویی یا حاصل یک تصادف نیست و کاملا تحت تأثیر نحوه تفکر و رفتار ماست. آدم‎هایی که از نظر ما “خوش‎شانس”هستند، در واقع به خوبی از عهده انجام این چهار مورد برآمده‎اند:

1. استفاده از فرصت‎های تازه


آن‎هایی که خودشان را خوش‎ شانس می‎دانند، این توانایی را دارند که به موقع فرصت‎ها را به چنگ آورند و از آن‎ها استفاده کنند. این افراد از هر راه جدیدی که جلوی پایشان باز می‏ شود استقبال می‎کنند و در آن مسیر قدم برمی‎دارند.
وایزمن می‎گوید، انسان‎های بد شانس درست برعکس عمل می‏ کنند: ” این آدم‎ها به برنامه یکنواخت خود عادت کرده ‎اند و حتی اگر فرصتی برایشان پیش بیاید، از رفتن به سمت آن می‎ترسند.”

2. پیروی از حس ششم


پیروی از حس ششم از جمله راه‎های اصلی برای به چنگ آوردن فرصت‎های تازه است؛ کاری که خوش‏ شانس‎ها از انجامش ابایی ندارند. اگر چیزی به نظرشان خوب بیاید، با اعتماد به حس درونی خود جلو می‏ روند.
اما بدشانس ‏ها به شکل ذاتی بیش از حد به یک موضوع فکر و آن را تجریه و تحلیل می‏ کنند؛ چیزی که در نهایت به ضررشان تمام می‎شود.
وایزمن می‏ گوید: “زمان زیادی طول می ‏کشد تا به نتیجه برسند و فکر کردن‎ هم خیلی به آن‎ها کمک نمی‎کند.”

بیشتر بدانید :   کسب و کار های موفق ایرانی

3. در انتظار موفقیت


از آنجایی که آدم‎های خوش ‎شانس خوش‎بین هم هستند، انتظار دارند در همه کارها موفق شوند. وایزمن می ‏گوید: “این دسته از افراد انتظار دارند همه کارهایشان نتیجه بدهد و این طرز فکر باعث می‎شود پیش‎بینی‎شان درست از آب درآید.”
این رویکرد البته همیشه هم جواب نمی‎دهد اما داشتن تفکر مثبت به آن‏ها این قدرت را می دهد که حتی در شرایط سخت هم ناامید نشوند.
این ویژگی آن‏ها علاوه بر این باعث می‎شود برای دیگران جذاب باشند.
در آدم‎های بدشانس اما، این بدبینی است که کنترل را در دست می‏ گیرد. وایزمن در مورد این دسته از افراد می‎گوید: ” آدم‎ها معمولا از آن‎ها دوری می‏ کنند چون بیشتر مواقع دلمرده و غمگین هستند.”

4. حفظ تفکر مثبت


حفظ تفکر مثبت کلیدی ‏ترین نکته به حساب می ‏آید.
اتفاقات بد برای همه می‏ افتند اما آدم‏های خوش‎شانس این توانایی را دارند که دوباره روی پای خود بایستند. آن‎ها از تجربیات خود درس می‏ گیرند و ادامه می‏ دهند. چنین رویکردی حتی می‏ تواند بدشانسی را به خوش‎شانسی تبدیل کند.
اما آن‎هایی که خود را بداقبال می‏ دانند، حتی با کوچک‏ترین مسأله منفی کاملا به هم می‏ ریزند. آن‎ها مطمئن اند که آینده‎ ای تیره و تار انتظارشان را می‏ کشد و تلاش کردن هیچ فایده‎ای ندارد.

بیشتر بدانید :   انواع تبلیغات در فضای مجازی

ارسال یک نظر